mgr Tomasz Machański

Mgr Tomasz Machański (ur. 1988 r.) - perkusista, pianista, multiinstrumentalista, aranżer, producent. Absolwent klasy perkusji dr. hab. Adama Buczka w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pedagog Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Wieloletni wykładowca corocznych Warsztatów w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. Na stałe współpracuje z Kasią Moś, Natalią Niemen, Beatą Przybytek, Dorotą Gardias, Robertem Janowskim. W latach 2014-2020 współtworzył zespół Wojtka Pilichowskiego, z którym nagrał 5 albumów.

Osiągnięcia:

- 2019 Płyta Wojtek Pilichowski – Vandal Live w Radiu Lublin

- 2019 Płyta Wojtek Pilichowski – XX-lecie Muzycznej Owczarni

- 2019 Trasa Tajwan – Chiny z trio Marcina Patera (m. In. Taichung Jazz Festival)

- 2018 RCK Pro Jazz – Grand Prix z trio Marcina Patera

- 2017 Płyta Vandal Wojtka Pilichowskiego

Kontrakty endorserskie: Pearl Drums, Sabian Cymbals, Vic Firth, Remo, Roland, Maruszczyk Instruments.

Pełna dyskografia dostępna na stronie: www.tomekmachanski.com