dr Anna Noworzyn-Sławińska

Dr Anna Noworzyn-Sławińska - Absolwentka Wydziału Wokalno-Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu prof. A.Słowakiewicz (dyplom z wyróżnieniem) oraz Wydziału Filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Ukończyła również Studia Podyplomowe w zakresie Wokalistyka w klasie prof. Ewy Biegas i prof. Grzegorza Biegasa. Wieloletnia solistka Opery Śląskiej, współpracowała również z Operą Krakowską. Laureatka wielu nagród i wyróżnień na krajowych oraz międzynarodowych konkursach wokalnych.Uczestniczyła w światowej prapremierze musicalu Canterville Ghost J.Williamsa w Teatrze Rozrywki, a także w prawykonaniu mszy Domus Dei W.Stępnia oraz Kantaty ad Fontes L.Bernátha z Orkiestrą Muzyki Nowej pod batutą dyr. Sz.Bywalca.Koncertowała z orkiestrą Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Zabrzańskiej, Filharmonii Częstochowskiej, Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, Orkiestrą Kameralną AUKSO i Deutsche Kammerakademie Neuss am Rhein i Zespołem Kameralistów NOSPR.

Wybrana osiągnięcia:

- W roku 2014 otrzymała Złotą Maskę czyli Nagrodę Teatralną w województwie śląskim w kategorii „rola wokalno-aktorska” za rolę Elizy w spektaklu „My fair lady” Fredericka Loewe w reżyserii Roberta Talarczyka w Operze Śląskiej w Bytomiu.

- W 2005 dostąpiła zaszczytu wystąpienia z Akademicką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą dyr. Gabriela Chmury w Koncercie Nadzwyczajnym z okazji Jubileuszu 75-lecia Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Filharmonii Śląskiej wykonując partię solową w Glorii Francisa Poulenca na sopran solo, chór mieszany i orkiestrę.

- I nagroda w kategorii operowej oraz I nagroda w kategorii oratoryjno-pieśniarskiej, a także Dyplom Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (2006).