mgr Antoni Rot

Mgr Antoni Rot - Ukończony w 1987 r. Wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi. Na stanowisku aktor w teatrach: Rampa na Targówku w Warszawie, im. Gustawa Morcinka w Zabrzu oraz im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Od 20 lat także na stanowisku Pedagog w Akademickim i Artystycznym Liceum ALACZ w Częstochowie oraz jako Starszy Wykładowca w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie. 35 lat pracy obfitowało prócz działań aktorskich w projekty wymagające umiejętności realizatorskich, scenograficznych i kostiumologicznych.

- Wśród osiągnięć wymienić należy ponad 120 ról teatralnych, wielokrotna praca w charakterze asystenta reżysera i reżysera. Udział w filmach i serialach TV oraz nagranie licznych audiobooków dostępnych w wydawnictwach oraz na portalu Spotify.

- Wśród nagród, odznak i medali znalazły się: Nagroda Miasta Częstochowy w kategorii "Film i teatr" (2011r.); Odznaka Zasłużony dla Kultury Polskiej; Złota Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego oraz Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, przyznany przez Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu (czerwiec 2021 r.).