mgr Katarzyna Jarząb

Mgr Katarzyna Jarząb - Obecnie doktorantka w dyscyplinie sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz studentka Muzykologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwentka Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki. W 2019 r. obroniła dyplom z wyróżnieniem w Pracowni prof. A. Bednarczyka; aneks do dyplomu w Pracowni Audiosfery Wydziału Intermediów pod kierunkiem prof. M. Chołoniewskiego. Z UJD związana od 2023 r., gdzie prowadzi zajęcia w Pracowni Rysunku oraz Pracowni Malarstwa i klasycznych technik malarskich. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2018/2019) oraz laureatka stypendium im. Jana Matejki w dyscyplinie sztuk pięknych (2018/2019). Zajmuje się głównie malarstwiem. W swojej praktyce artystycznej posługuje się pojęciem pola, czyli określonej przestrzeni, terenu, wyznaczonego obszaru działań. Zagadnienia występujące w tzw. muzyce nowej wprowadza w obszar sztuk wizualnych i na tym też skupia swoje działania.

www.katarzynajarzab.com

- Udział w wystawie „LOOSTRO 16. Jesienny Salon Sztuki”, BWA Ostrowiec, 2023

- Wystawa „Styki | Kinga Burek | Katarzyna Jarząb”, K34 (Fundacja Krakowska 34), Kraków, 2023

- Finalistka STRABAG Artaward International, Wiedeń, 2022