dr Żaneta Wojtala

Dr Żaneta Wojtala (ur. 1984 r. w Żyrardowie) - Absolwentka Wydziału Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku Grafika, specjalność – grafika użytkowa. Doktorat zrealizowała w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od 2013 jest zatrudniona na stanowisku asystenta na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Brała udział w zespołowych oraz indywidualnych projektach badawczych Wydziału Sztuki. Uczestniczyła w sympozjach, konferencjach. Współpracuje z Biurem Promocji Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, wykonując projekty graficzne, promujące Uczelnię. Włącza się też w działalność non-profit. Działa aktywnie w zakresie grafiki użytkowej, grafiki cyfrowej oraz fotografii. Brała udział w ponad 70 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Jest autorką 8 wystaw indywidualnych (n.in.: Galeria Pixel, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi; Galeria Koridor Wydziału Sztuki Uniwersytetu Ostrawskiego, Czechy; Galeria Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie).

- Udział w wystawie Biennale Plakatu Polskiego, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice 2011, 2017, 2021

- Udział w zagranicznym sympozjum artystycznym ISSO, International Serigraphy Symposium Ostrava 2016–2018, Czechy 2016–2018

- 2024 – Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Konferencja, plakat – druk cyfrowy, 100/70 cm, 2018 r., Żaneta Wojtala