dr Adrianna Zawadzka

Dr Adrianna Zawadzka-Molka (ur. 1991 r.) - Ukończyła Liceum Plastyczne im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, grafikę i edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (obecnie Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy). Obroniła pracę doktorską w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie historia. Wykształcenie uzupełniła przez liczne studia podyplomowe. Jest asystentką na Wydziale Sztuki wyżej wymienionej uczelni na kierunkach edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych oraz grafika, a także na Wydziale Humanistycznym na kierunku iberoznastwo. Była stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest nauczycielką w trzech placówkach. Ma w swoim dorobku wiele wystaw i warsztatów. Brała udział w kampanii historycznej „Bohater ON – włącz historię!”, gdzie znalazła się w gronie 40 laureatów z całej Polski. Jest autorką wielu artykułów naukowych, kuratorem wystaw, członkiem jury w konkursach.

Więcej na: www.adriannazawadzka.pl.

- Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2015/2016.

- Udział w ogólnopolskiej kampanii historycznej „Bohater ON – włącz historię!”, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, w gronie 40 laureatów nauczycieli z całej Polski w 2022 r.

- Praca doktorska w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie historia, której promotorem był prof. Stefan Jakobielski, najważniejszy polski nubiolog, obroniona na macierzystej uczelni w 2023 r.

Adriannoegiptologia, Skaraebusz, litografia barwna, 8/30, 55,5 cm x 71 cm, 2016, Adrianna Zawadzka-Molka.

Adriannizm, Totemy: Nerwy, Powaga, Radość, Strach, Opanowanie, drzeworyt, 1 m x 6 m, 2014, Adrianna Zawadzka-Molka.