dr Witalij Bohatyrewicz

Dr Witalij Bohatyrewicz - Od 2005 Magister historii sztuki, Instytut Historii Sztuki WNH KUL. W latach 2010-2011 Asystent na Wydziale Sztuki AJD w Częstochowie. Od 2013 Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie historia sztuki, Instytut Historii Sztuki WNH KUL. Staż habilitacyjny w Katedrze Kultury Artystycznej, WNH KUL w latach 2015-2017. Aktualnie Adiunkt na Wydziale Sztuki UJD w Częstochowie (od 2016). Autor ponad 20 publikacji naukowych, uczestnik ponad 40 konferencji naukowych oraz kurator około 30 wystaw w kraju i za granicą. Autor tekstów kuratorskich do katalogów wystaw oraz artykułów prasowych poświęconych sztuce. Udział w programach: CEEPUS, ERASMUS, PROM, Doskonałość Dydaktyczna Uczelni. Staże badawczo-dydaktyczne oraz wykłady i warsztaty autorskie z zakresu historii sztuki w kraju i za granicą: Czechy, Chorwacja, Węgry, Słowacja, Litwa. Opiekun Koła Naukowego WS UJD. Przewodniczący KZJK dla kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Członek zespołu Zespołu ds. Umiędzynarodowienia Kierunku Grafika.

- Kurator wystawy zagranicznej pedagogów i doktorantów Katedry Grafiki WS UJD „Kierunek – Grafika, Przystanek – Ostrawa”, Galeria GAFU, Ostrawa, Czechy, styczeń 2023. Prezentacja Wydziału Sztuki UJD w renomowanej zagranicznej instytucji kultury i wzmocnienie współpracy międzynarodowej.

- Wystąpienie pt. Temat bohaterstwa w twórczości Artura Grottgera (1837-1867) na Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Wartości w literaturze i sztuce VI”, Uniwersytet Masaryka w Brnie, Czechy, wrzesień 2023. Prezentacja wyników badań na uczelni zagranicznej.

- Śląski Festiwal Nauki 7, organizacja wystawy studentów Koła Naukowego WS UJD, „ART-ECO. Znak czasu”, Katowice, 9-11 grudnia 2023.