mgr Artur Wawrzkiewicz

Mgr Artur Wawrzkiewicz (ur. 1987 r. w Częstochowie) - Absolwent kierunku Malarstwa w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Tytuł magisterski kierunku Malarstwo – specjalizacja Malarstwo sztalugowe – otrzymany w czerwcu w roku 2014. Dyplom malarski pod kierunkiem prof. Włodzimierza Kuleja obroniony z wyróżnieniem. Od roku 2014 pracuje jako asystent w Katedrze Malarstwa na macierzystej Uczelni. Od 2014 roku prowadzeni zajęcia z przedmiotów Rysunek i Malarstwo, zarówno w pracowniach dyplomowych licencjackich i magisterskich, jak i pracowniach roku pierwszego. W roku 2020 ukończony kurs tutorski dla nauczycieli akademickich Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Obecnie pełnomocnik Dziekana do spraw kierunku Malarstwo. Laureat XIV Festiwalu Sztuki Wysokiej „Stalowe Anioły” w Bytomiu. Członek Jury konkursów plastycznych, organizator i kurator wydarzeń artystycznych. Uczestnik wielu wystaw, zarówno w kraju jak i zagranicą.

- „Syg-Natura Płaszczyzn” - Indywidualna wystawa malarstwa - Galeria Wydziału Sztuki Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Kielce 2022.

- „Realizm nie realizm”- Indywidualna wystawa malarstwa – Ośrodek Promocji Kultury „Gaudemater” w Częstochowie – Częstochowa 2023,

- ”Focus in Poland” – Wystawa zbiorowa - w ramach festiwali sztuk wizualnych Art Circle Słowenia i Incident V Accident Polska - „Vila Vipolže” w Goriška Brda. Słowenia 2023

„Studium cytryny”, olej, płótno, 100 x 100 cm. 2022, Artur Wawrzkiewicz

„Koń-figuracja II”, olej, płótno, 90 x 80 cm. 2021, Artur Wawrzkiewicz