mgr Artur Jastrząb

Mgr Artur Jastrząb (ur. 1969 r.) - W roku 1995 ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Filię w Katowicach. Dyplom z projektowania graficznego w pracowni profesora Tomasza Jury oraz z malarstwa w pracowni profesora Jacka Rykały. Od 1996 pracuje jako projektant grafik. Od 1998 uczy grafiki użytkowej. Od 2009 związany z Katedrą Grafiki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Zajmuje się projektowaniem identyfikacji i komunikacji wizualnej, składem publikacji, projektowaniem i programowaniem na rzecz Internetu, grafiką cyfrową, multimediami, animacją, instalacjami graficznymi i kreatywnym programowaniem. Wdrażał projekty dla ludzi i instytucji kultury, edukacji, organizacji pozarządowym i biznesu. Prezentował prace na 6 wystawach indywidualnych i 12 wystawach zbiorowych. Wdrożył projekty min. dla: Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Książki, Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, Festiwalu Komunikacji Społecznej „3 Światy”. Prezentował prace na 6 wystawach indywidualnych i 12 wystawach zbiorowych.

- Projekt graficzny i skład książki Marii Anny Macury „Nagrastory. Stefan Kudelski, jego cztery Oskary i… inne opowieści rodzinne”, 2020

- Projekt graficzny logo projektu naukowego „Z sobą i o sobie – czyli spotkanie z pacjentem. W poszukiwaniu strategii diagnozy i weryfikacji w działaniu arteterapeutycznym przez sztuki wizualne”, 2021

- Projekt graficzny materiałów promocyjnych i realizacja strony internetowej dwóch kolejnych edycji Festiwalu Reklamy Społecznej „3 światy”, 2022-2023

Ślady, readymade, format 3 x 45x90 cm, rok wykonania 2020, Artur Jastrząb