dr Marta Śliwiak

Dr Marta Śliwiak (ur. 1984 r. w Częstochowie) - Artystka, projektant, pedagog. Grafika to jej pasja oraz obszar osobistych i zawodowych poszukiwań. Za cel w edukacji uważa drogę, która do niego prowadzi. Ceni eksperyment i przypadek, w którym widzi celowość. Twórczość realizuje w obszarze grafiki warsztatowej oraz cyfrowej. Absolwentka Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Studia magisterskie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych ukończyła w 2009 r. Dyplom z zakresu Grafiki warsztatowej, w pracowni prof. Grzegorza Banaszkiewicza, prof. Krystyny Szwajkowskiej. Studia licencjackie na kierunku Malarstwo ukończyła w 2009 r., w pracowni prof. Mariana Jarzemskiego. W 2023 roku uzyskała stopień Doktora Sztuki w dyscyplinie artystycznej: sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, promotor: prof. Krystyna Szwajkowska. Od 2010 r. pracuje w Katedrze Grafiki, na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

- 2021 Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie o stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2021 r. Tytuł projektu: „Mokulito-druk płaski z matrycy drewnianej” (wynikiem projektu jest publikacja w formie dwujęzycznego podręcznika)

- 2022 III Wyróżnienie (Third Mention) w konkursie V Mini Print Cantabria, Faro Cabo Mayor Art Center, Cantabria, Hiszpania.

- 2023 II Nagroda - SECONDO PREMIO, w konkursie Associazione Nazionale Incisori Italiani Aps -„PRPIMO PREMIO ARTE GRAFICA DIGITALE SENIOR ITALIANA 2023”, Włochy.

Latern light I, druk wklęsły, druk płaski, kuchenna litografia, 20 X 20 cm, 2022, Marta Śliwiak

Latern light II, druk wklęsły, druk płaski, kuchenna litografia, 20 X 20 cm, 2022, Marta Śliwiak