dr hab. Magdalena Snarska, prof. nadzw. UJD

Dr hab. Magdalena Snarska, prof. nadzw. UJD - Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Od trzydziestu pięciu lat tworzy, jednocześnie pracując dydaktycznie i naukowo w macierzystej uczelni, obecnie Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie. W Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu zrealizowała w roku 1997 przewód doktorski, a w roku 2006 habilitacyjny w dyscyplinie sztuki piękne-malarstwo. Od 2007 roku pracuje na stanowisku profesora w Katedrze Malarstwa Wydziału Sztuki UJD. Autorka dwudziestu czterech wystaw indywidualnych oraz uczestnik stu dwudziestu trzech wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Nagradzana w konkursach malarskich i rysunkowych. Od roku 2016 bierze udział w wystawach, konferencjach i projektach międzynarodowego ruchu artystycznego Geometria Dyskursywna. Jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Artystycznego Geometria Dyskursywna.

- Prace w Muzeum Narodowym w Lublinie. W roku 2020 dwie pastele, a następnie w roku 2022 obraz olejny, zostały włączone do prestiżowej Kolekcji Sztuki nowojorskiej marszandki Ireny Hochman i polsko-amerykańskiego artysty Tadeusza Mysłowskiego znajdującej się w zbiorach Kolekcji Sztuki Współczesnej Muzeum Narodowego w Lublinie. Historyczny rdzeń tej Kolekcji to prace najwybitniejszych światowych mistrzów abstrakcji oraz jej kontynuatorów takich jak między innymi Picasso, Mondrian, Malewicz i Kandinsky, a także artystów polskich reprezentujących główne nurty sztuki XX wieku.

Przechadzka w porze wiatru 1.5, olej na płótnie, 60x50cm 2020 Magdalena Snarska

Przechadzka w porze wiatru 1.7, olej na płótnie, 100x100cm 2021 Magdalena Snarska