mgr Mateusz Pawełczyk

Mgr Mateusz Pawełczyk (ur. 1991 r. w Oleśnie) - W 2010 roku rozpoczął studia na Wydziale Sztuki, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku malarstwo, ze specjalnością malarstwo sztalugowe. W 2015 roku, obronił z wyróżnieniem, dyplom magisterski. Od tego samego roku pracuje na stanowisku asystenta. W 2023 roku ukończył kształcenie w Szkole Doktorskiej UJD. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju oraz za granicą, organizował również indywidualne wystawy. Ma w dorobku udział i organizację sympozjum naukowych oraz wystawy innych artystów, aktywnie uczestniczy w międzynarodowych projektach artystycznych.

W roku 2022 otrzymał II nagrodę Biennale Młodych Artystów im. Mariana Michalika. Organizuje również indywidualne pokazy m.in.:

- Autopsy* - wystawa indywidualna, Pracownia Wolnego Wyboru, Uniwersytet Zielonogórski,20.01.2023-24.02.2023, Zielona Góra

- Nieznaczności, Galeria Łaźnia, Radom, 2021

- Przegląd , Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, Częstochowa, 2021