dr Zuzanna Sokołowaska

Dr Zuzanna Sokołowaska - Doktor nauk humanistycznych w dysycplinie nauki o kulturze i religii, kuratorka wystaw, wykładowczyni akademicka (Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), redaktorka książek, autorka wielu tektów z zakresu sztuki współczesnej. Publikuje na łamach "Kultury Liberalnej", "ArtPapieru", katalogów wystaw (BWA Katowice, CSW Kronika w Bytomiu, CSW Łaźnia w Gdańsku, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi). Jej teksty pojawiały sie także na łamach "Obiegu", "Arteonu", "Dwutygodnika", "Kwartalnika Exit. Nowa Sztuka w Polsce", "Kwartalnika Fotografia", "Artluka", pisma kulturalnego "Fragile", "Rity Baum", "Formatu. Czasopisma o sztuce". Oprócz zainteresowań oscylujących wokół szeroko pojętej kultury, literatury i sztuki, pochłaniają ją także zagadnienia medyczne, przede wszystkim te, które związane są z ratownictwem medycznym. Na co dzień pracuje również w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach na Oddziale Okulistycznym.