dr Paweł Delekta

Dr Paweł Delekta (ur. 1983 r. w Krakowie) - W latach 2011-2016 studiował na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, na Wydziale Artystycznym w Cieszynie. Dyplom magistra sztuki uzyskał z wynikiem celującym i wyróżnieniem Rektora UŚ w 2016 r. na kierunku Grafika ze specjalnością komunikacja wizualna. W 2018 roku uzyskał stopień doktora sztuki w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne, na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Równolegle z działalnością artystyczną zajmuje się dydaktyką, aktualnie pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie, na Wydziale Sztuki. W działalności artystycznej zajmuje się grafiką artystyczną, grafiką projektową, plakatem, malarstwem oraz rysunkiem. Bierze aktywny udział w działalności artystycznej, uczestniczył w ponad 260 wystawach międzynarodowych grafiki na świecie, uzyskał ponad 80 nagród i wyróżnień. Swoje prace prezentował na 11 wystawach indywidualnych.

- Udział w wystawie 6th International Exhibition of Ex Libris Skopje 2023 w Skopie, Północna Macedonia 2023 oraz uzyskanie pierwszej nagrody.

- Udział w wystawie IX Intercontinental Biennial Of Small Graphics ”Inter-Art” w Aiud, Ruminia, 2023 oraz uzyskanie pierwszej nagrody.

- Udział w wystawie The 22nd Da Dun Fine Arts Exhibition of Taichung City w Taichung City, Taiwan, 2017 - oraz uzyskanie pierwszej nagrody w kategorii grafika oraz nagrody głównej Da Dun Prize.

Reprodukcje dwóch reprezentatywnych dzieł plastycznych (tytuł pracy, technika, format, rok wykonania, autor)

Objects XXII, technika własna, 100x70cm, 2021

Encased in amber V, druk cyfrowy, 20x20cm, 2023