mgr Piotr Cieślak

Mgr Piotr Cieślak  (ur. 1995 r.) - Absolwent kierunku Operatorskiego w AMA Film School (2017). W 2020 roku ukończył kierunek „Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych” na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Częstochowie. Obecnie nauczyciel przedmiotów zawodowych na kierunku „Technik fotografii i multimediów” w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie. Współpracuje również w charakterze operatora kamery z Telewizją Orion w Częstochowie oraz z TVP 3 Katowice. Jako twórca skupia się na tematach społecznych, dokumencie chwili oraz reportażu; wykonuje również fotografie w nurcie „street photography”. Inną stroną jego działań twórczych jest manipulacja obrazem, wykonywanie montaży cyfrowych czy korzystanie z multi-ekspozycji. W swoich pracach wykorzystuje również techniki solarigrafii i cyjanotypii.

- Zajmuje się fotografią oraz filmem; jego prace były prezentowane na wielu wystawach oraz brały udział w konkursach krajowych i międzynarodowych. Laureat między innymi lokalnych konkursów „Częstochowa w Kadrze”, „Video ergo sum”, „Klimaty Częstochowy”, jak i ogólnoeuropejskiego konkursu „Discover Europe”.

Katedra, Solarigrafia, 40x30xm, 2020, Piotr Cieślak

Most Złotników, Cyjanotypia, 20x30cm, 2022, Piotr Cieślak