mgr Iwona Kosta

mgr Iwona Kosta - Asystent w Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie oraz nauczyciel dyplomowany Muzyki w Szkole Podstawowej. Wykształcenie: Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Częstochowie, Wychowanie Muzyczne, 1989, Studia Podyplomowe przedmiotu Sztuka 2002 r, WSP Częstochowie, Pedagogika Opiekuńczo-wychowawcza z pracą socjalną 2007 r, Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach. Inne działania: zainteresowania działalnością społeczną na rzecz promocji kultury w Stowarzyszeniu Przyjaciół Gaude Mater. Odznaczenia: Zasłużony dla Kultury Polskiej – 16.02.2009r, Srebrna Odznaka Honorowa Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego, kwiecień 2013 r, Brązowy Krzyż Zasługi – 16.12.2014 r, Nagroda Ministra Edukacji Narodowej X 2018, liczne nagrody dyrektora Szkoły Podstawowej nr 31, Publikacja piosenki z okazji IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Nowa Piosenka w Starym Krakowie, Artykuł w Biuletynie Edukacyjnym pt. O twórczej aktywności ucznia, program własny dla uczniów klas 1-3 – „Edukacja muzyczna z elementami rytmiki, zabawy ruchowej oraz terapii muzycznej” , współautorka programu pt.” Muzyka jest w nas”, wyjazd o charakterze dydaktycznym w programie Erasmus+ do Catholic University Rużomberok – Słowacja (18.02.2019 – 21.02.2019), organizatorka od 22 lat Powiatowego Częstochowskiego Konkursu Kultury i Pieśni Ludowej „Raz na ludowo”.

- Osiągnięcia uczniów w Konkursach Piosenki na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim, regionalnym, wojewódzkim, miejskim i międzyszkolnym: min. Międzynarodowy Konkurs Piosenki Majowa Nuta w Częstochowie, kolejne edycje Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. T. Paprotnego w Rybniku - Chwałowicach, Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej w Myszkowie, Wojewódzki Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych i Solistów w Boronowie, Konkursy Piosenki w Radlinie, Zabrzu, Żywcu, Konkursy Piosenki Francuskiej w Krakowie i Radziejowie, Wojewódzki Festiwal Chórów Szkolnych w Częstochowie. Uczniowie moi zdobywają nagrody od I miejsc po wyróżnienia.