dr hab. Włodzimierz Karankiewicz, prof. nadzw. UJD

Dr hab. Włodzimierz Karankiewicz, prof. nadzw. UJD - Zatrudniony na stanowisku profesora uczelni. Studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jana Szancenbacha w 1989 r. Doktorat (1998) i habilitacja (2013) na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Prowadzi dyplomową pracownię malarstwa. Czynnie uczestniczy w międzynarodowej współpracy dydaktycznej (wykłady na uczelniach w Niemczech, Czechach, Słowacji i Chorwacji). W latach 2014-2017 zatrudniony w Instytucie Sztuki i Projektowania na Yanshan University (Chiny) na stanowisku profesora zagranicznego. Od 2021 roku Przewodniczący Rady Dyscypliny sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. W 2018 r. współautor programu nauczania interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej na UJD Jest organizatorem (wraz z dr. hab. Bartoszem Frączkiem, prof. UJD) czterech edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Incident-Accident, współorganizatorem oraz kuratorem międzynarodowych wystaw sztuki w Polsce, Niemczech, Słowacji, Austrii, Włoszech, Chorwacji, Rumunii i Chinach.

- Udział w Międzynarodowej Wystawie Sztuki Współczesnej „LOCI AESTHETICI” Muzeum MIMARA, Zagrzeb, Chorwacja 2018 (jednocześnie współorganizator i kurator wystawy)
W trakcie NOCY MUZEÓW 2018 – najważniejszego wydarzenia kulturalnego w Chorwacji tę wystawę obejrzało 9020 widzów.

- Indywidualna wystawa malarstwa „VELUM” w Narodowym Muzeum Sztuki w Cluj-Napoca, Rumunia 2020 (kurator dr Florin Gherasim)

- Udział w Międzynarodowej Wystawie Sztuki Współczesnej „DONO DARE” Muzeum Archeologiczne - Cerkiew św. Donata, Zadar, Chorwacja 2021 (kurator dr Božo Raič)

„OLD GARDEN IN BAIA MARE” mixed media on canvas, dyptyk 500x150 cm, atelier in Baia Mare Rumunia 2012, Włodzimierz Karankiewicz

Z cyklu „VELUM”, mixed media on canvas, tryptyk 450x260 cm, „KUNST AUS POLEN” - Kunsthaus Weiz Austria 2018, Włodzimierz Karankiewicz