dr Aleksandra Lasoń

Dr Aleksandra Lasoń (ur. 1984 r.) - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Wydziału Artystycznego na kierunku Grafika w zakresie Grafiki Warsztatowej . Dyplom magisterski zrealizowany w Pracowni Grafiki Cyfrowej Prof. A. Romaniuka. W latach 2009-10 odbyła staż asystencki w Pracowni Grafiki Cyfrowej i Pracowni Działań Intermedialnych Katedrze Grafiki Warsztatowej, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od 2012 roku związana z Wydziałem Sztuki, Uniwersytetu im. J. Długosza w Częstochowie, gdzie zatrudniona została na stanowisku asystenta. Działalność artystyczną rozpoczęła w trakcie w trakcie studiów. Jest uczestniczką wielu wystaw zbiorowych w kraju i za granica oraz autorką wystaw indywidualnych. Prowadzi liczne warsztaty z zakresu grafiki warsztatowej.

- LA MENZIONE SPECIALE- wyróżnienie specjalne, Associazione Nazionale Insori Italiani Arte Grafica Italiana, Primo Premio Arte Grafica Digitale, Viagoza, Włochy 2022 | HONORABLE MENTION- wyróżnienie, The 8th Nbc Meshtec Tokyo Screen Print Biennial, Tokyo, Japonia, 2023

- NAGRODA ZWIĄZKU ARTYSTÓW BUŁGARSKICH ZA GRAFIKĘ "LEFTOVERS I " nominacja do nagrody głównej BIENNALE ART OF MINIATURE w sekcji Grafika, 8th International Biennial The Art Of Miniature, Ruse, Bułgaria, 2021

Dysharmonia XXXII, Druk Pigmentowy, Kolografia, 70x150 cm

Pęknięcie XII¬¬, Druk Pigmentowy, Kolografia, 70x150 cm