Zapraszamy na wernisaż wystawy SEN

8 stycznia 2024, godz. 13:00 zapraszamy na wernisaż wystawy SEN
Swoje prace zaprezentują studenci Koła Naukowego Sztuk Pięknych WS UJD Adres: Al. Armii Krajowej 36 A Galeria Biblioteki UJD
Wystawę można będzie obejrzeć w terminie: 8-31 stycznia 2024
Kurator wystawy: dr Witalij Bohatyrewicz, Wydział Sztuki UJD
Projekt plakatu: Eryk Kluczny

Wystawa “Sen” to rozpoczęcie cyklu dwóch ekspozycji zainspirowanych momentem ich demonstracji. Pierwsza wystawa inspirowana jest okresem snu zimowego jakiego doświadczamy nie tylko my jako ludzie ale również otaczająca nas natura. Prezentowane prace będą przedstawieniem procesów, obrazów, myśli oraz stanów jakich można doświadczyć podczas tytułowego snu. Ekspozycja pozwoli na zajrzenie do umysłów twórców prac jak i zachęci do własnych refleksji. Czym jest sen dla człowieka? Jest to nie tylko czas regeneracji, ale również wyciszenia, wewnętrznych rozmyślań, walk, planowania, marzeń a to nie wszystko. Ujrzenie obrazów inspirowanych tym czasem pozwoli na głębsze zrozumienie zadanego wyżej pytania oraz na udzielenie na nie bardziej osobistej odpowiedzi.
Wystawa nie skupia się na jednej technice tak jak sen nie skupia się na jednym wątku. Różnorodność prac jaką będzie można zobaczyć pokaże jak rozległym i nie tak prostym tematem jest sen. Każda praca będzie miała osobisty charakter tak jak miewają to w zwyczaju nasze fantazje, jednak to nie stanie na drodze do wyciągnięcia własnych spostrzeżeń. W wystawie biorą udział studenci Wydziału Sztuki UJD w Częstochowie, osoby aktywnie działający w Kole Naukowym Sztuk Pięknych.
Autorka opisu wystawy: Weronika Szymańska