Wystawa w Galerii 113. Kamil Zaleski " Ćwiczenia / Powtórzenia"

Galeria 113 wraz z kuratorem wystawy dr hab prof. UJD Witoldem Zarębą ma zaszczyt zaprosić na wystawę dr Kamila Zaleskiego Ćwiczenia / Powtórzenia.

Wystawę można oglądać od 12.01 do 31.01 w Galerii 113 / ul. Dąbrowskiego 14 / Wydział Sztuki UJD Częstochowa

Finisaż: 31.01.2024 o godz.14.00

Kamil Zaleski

Adiunkt w Pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej prof. Andrzeja Węcławskiego / Pracownia nr 6: www.pracownia6.com / na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2012 roku otrzymał tytuł doktora sztuki za cykl prac pt. „Resuscytacja”. Członek Stowarzyszenia Otwarta Pracownia w Lublinie, ZPAP i Society of California Printmakers w San Francisco.

Uprawia grafikę i malarstwo. W swojej pracy wykorzystuje druk cyfrowy i sitodruk. Zorganizował 15 wystaw indywidualnych m.in. w Narodowej Galerii Związku Artystów Ukraińskich, Galerii Koszarowa w Katowicach, Galerii ZPAP „Pod Podłogą” w Lublinie, CSW Łaźnia w Gdańsku czy klubo-galerii Sfinks w Sopocie. Uczestniczył w ponad 120 wystawach w kraju i zagranicą. W 2019 roku otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego na 6 Międzynarodowym Triennale Grafiki Cyfrowej – Gdynia 2019, a w 2007 roku otrzymał wyróżnienie w konkursie Grafika i Rysunek roku 2005–2007 woj. Lubelskiego, zorganizowany przez ZPAP, oddział w Lublinie.