Wystawa rysunku studenckiego w Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej UJD, al. Armii Krajowej 36a

Kurator wystawy: dr hab. Magdalena Snarska, prof. UJD oraz studenci Katedry Malarstwa Wydziału Sztuki: Henryka Czyż, Marta Daroń, Bartosz Frączek, Ewelina Hereźniak, Małgorzata Hupa, Iwona Kasprzycka, Katarzyna Krysiak, Magdalena Krzyżanowska, Katarzyna Leszczyńska, Oskar Lubos, Julia Piechota, Viktoriia Porkhun, Piotr Więckowski i Maria Zamojska serdecznie zapraszają na wystawę rysunku pod tytułem "Życie martwej natury II". Prezentowane rysunki powstały w uzupełniającej pracowni dyplomowej z zakresu rysunku, prowadzonej przez dr hab. Magdalenę Snarską prof. UJD w roku akademickim 2022/23.

Tytuł wystawy, która jest kolejną, drugą edycją opowieści o życiu martwej natury, zawiera w sobie paradoks istnienia życia w przedmiotach martwych, co staje się możliwe jedynie w rzeczywistości sztuk plastycznych. Wrażliwa wyobraźnia twórcy, obserwującego martwą naturę w pracowni, pozwala przedmiotom martwym ożyć w tworzonym dziele, które jest w pewnym sensie ich portretem. W tym roku wystawę rysunków wzbogacił wystawiony w gablotach zbiór różnych elementów martwych natur, które można by określić jako „śmieci”, a jednak w obserwacji prac rysunkowych widz może dostrzec jak bardzo ożywiły wyobraźnię studentów.

Serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy, który odbędzie się w ostatnim dniu ekspozycji to jest 13 października o godzinie 15.00.

Kurator wystawy dr hab. Magdalena Snarska, prof. UJD