Wieczór Uniwersytecki w Filharmonii

Katedra Muzyki zaprasza 6 grudnia o godz. 19.00 do Filharmonii Częstochowskiej na kolejny z Wieczorów Uniwersyteckich.
Spotkanie rozpocznie wykład dr hab. Joanny Ławnikowskiej-Koper, prof. UJD (Instytut Literaturoznawstwa UJD) pod tytułem "CHOINKO PIĘKNA JAK LAS... Symbolika drzewka bożonarodzeniowego w kulturze Polski, Austrii i Niemiec".
W części muzycznej Wieczoru zaplanowano recital fortepianowy pianistki, Juliji Sadaunykaite z Akademii Muzycznej - Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie. Będzie można usłyszeć utwory Fryderyka Chopina, Claede'a Debussyego i Alvidasa Remesy.
Wieczór zakończy wernisaż wystawy malarstwa Jakuba Jakubowskiego (Katedra Malarstwa), pt. "OBRAZY RÓŻNE - nie premierowe i już po ewaluacji"

Bilety: 22 zł (normalny), 18 zł (ulgowy) do nabycia w kasie i na stronie www Filharmonii.

Zapraszamy!