Wernisaż wystawy "Przebudzenie"

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Przebudzenie" 10 kwietnia 2024, o godzinie 14:00, który odbędzie się w Galerii Biblioteki UJD w Częstochowie, adres: al. Armii Krajowej 36 A.
Swoją twórczość artystyczną zaprezentują studenci aktywnie działający w Kole Naukowym Sztuk Pięknych WS UJD
Wernisaż wystawy zostanie wzbogacony o recital akustyczny w wykonaniu studentów Katedry Muzyki WS UJD

Wystawa "Przebudzenie" stanowi drugą część cyklu dwóch ekspozycji artystycznych, które ukazują różne etapy i nastroje w ciągu roku. Tym razem artyści zainspirowani wiosennym przebudzeniem przyrody, światem budzącym się z zimowego snu do nowego życia, będą przedstawiać dzieła o innym charakterze niż te prezentowane na wystawie “Sen”. Prace eksponowane na tej wystawie przenoszą widza w świat promieni słonecznych, kolorów kwitnących pąków i witalnej energii, która definiuje ten wyjątkowy sezon.
Podobnie jak poprzednia wystawa, ta ekspozycja odzwierciedla różnorodność technik i interpretacji.
Prace na wystawie "Przebudzenie" ukazują nie tylko obserwowalne zmiany w naturze, ale także subtelne przełomy w naszych własnych uczuciach i postrzeganiu. Poprzez malarstwo, grafikę, fotografię i inne formy artystyczne, twórcy przenoszą nas przez te momenty ożywienia, które towarzyszą tytułowemu przebudzeniu.
Zachęcamy do obejrzenia prezentowanych prac, celebrują one nie tylko naturę, ale również skłaniają do refleksji nad cyklicznością życia i naszym miejscem w nim. Każda z prac członków Koła Naukowego Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UJD odzwierciedla różnorodność postrzegania głównego tematu.
Autorka tekstu: Weronika Szymańska

Opiekun Koła Naukowego i kurator wystawy: dr Witalij Bohatyrewicz