Pożegnanie dr hab. Włodzimierza Kuleja, prof. UJD

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dn. 07.06.2023 r. rof. Włodzimierza Kuleja, artysty malarza i pedagoga, długoletniego i cenionego pracownika Katedry Malarstwa Wydziału Sztuki.
Jego pasja i oddanie dla sztuki kształtowały wielu studentów na przestrzeni ponad trzydziestu lat. Jego talent artystyczny i nieustanne dążenie do doskonałości przyniosły mu szacunek wśród współpracowników i studentów.
Był cenionym mentorem i organizatorem wydarzeń artystycznych i naukowych, który nie tylko dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, ale także inspirował innych do rozwijania swojego własnego artystycznego języka.
Jego śmierć pozostawiła ogromną pustkę w społeczności akademickiej i artystycznej.
Pragniemy wyrazić nasze najgłębsze kondolencje rodzinie dr hab. Włodzimierza Kuleja oraz wszystkim Jego bliskim. Odejście prof. Włodka Kuleja jest niepowetowaną stratą dla świata sztuki.

Pogrzeb odbędzie się dnia 12 czerwca 2023 roku o godz. 13.00 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Częstochowie, ul. Radomska 117.
pracownicy i studenci Wydziału Sztuki