Mohamed Zakaria Soltan

Mohamed Zakaria Soltan urodził się w 1973 roku w Kairze, gdzie nadal mieszka i pracuje. Egipski twórca działający w obszarze sztuk wizualnych, projektant, grafik. W 2010 r. obronił doktorat w zakresie sztuk stosowanych na kairskim „Helwan University”. Wykładowca uniwersytetu w Gizie „October 6 University”, pracuje na Wydziale Sztuk Stosowanych. Mohamed Zakaria Soltan uczestniczył w kilkuset projektach i wydarzeniach o zasięgu światowym. Prace swoje prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych na całym świecie. Laureat wielu nagród, dyplomów, odznaczeń i medali w tym m.in. wyróżnienie honorowe International Contemporary Miniprint of Kazanlak 2015, Bułgaria, nagroda „Acknowledgement for the CGD Graphic Artwork”/„I Międzynarodowa Wystawa Ekslibrisu” Subotica, Serbia, 2015, certyfikat włączenia do kolekcji Międzynarodowego Biennale Sztuki w Pekinie w 2015 i 2017, nagroda Galerii R + Akademii Sztuk Pięknych w Szczecinie na VI Międzynarodowym Triennale Grafiki Cyfrowej Gdynia 2019.
Jury w międzynarodowych konkursach i gremiach: „Posterists in the World” 2019 Cuzco, Peru, w Verne and the right to image, RINC Puebla, Meksyk. Członek Komitetu RINC Meksyk, członek C-IDEA Chiny i honorowy członek CEIDCA Belgia-Chiny. Współkurator w Taiwan Global Antivirus Graphic Design Exhibition / Kaohsiung Creators Association, Tajwan, 2020 oraz na „The 2021 Chinese College Design Competition - Zodiac Cow”, Chiny, 2021.

Final-E-catalog