Międzynarodowy Projekt GRAPHIC ART LAB

W dniach 18.03-22.03.2024 r. grupa studentów I i II st. studiów kierunku Grafika: Karolina Błaś, Weronika Szymańska, Weronika Liberek, Krzysztof Wrodarczyk i Maja Przerwa brali udział w Międzynarodowym Projekcie GRAPHIC ART LAB w ramach BIP Erasmus w Akademii Sztuki w Banskiej Bystrici na Słowacji, która była koordynatorem projektu. W projekcie uczestniczą nauczyciele akademiccy oraz studenci z pięciu ośrodków: Katedry Grafiki Uniwersytetu w Ostrawie, Katedry Grafiki Akademii Umeni w Banskiej Bystrici, Katedry Grafiki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, Katedry Grafiki Uniwersytetu Radomskiego w Radomiu, Instytutu Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. W ramach projektu Graphic Art Lab dr hab. Katarzyna Winczek i dr Barbara Czapor-Zaręba z Katedry Grafiki UJD przeprowadziły warsztaty grafiki ekologicznej dla grup studentów, uczestników programu.