Inauguracja cyklu Wieczorów Uniwersyteckich

Katedra Muzyki UJD wraz z Filharmonią Częstochowską inauguruje nowy cykl - WIECZORY UNIWERSYTECKIE. Podczas każdego wieczoru będzie można wysłuchać wykładu, koncertu oraz uczestniczyć w wernisażu wystawy prac plastycznych. Pierwsze spotkanie zaplanowano na środę, 18 października o godz. 19.00 w Sali Kameralnej Filharmonii.

Wieczór rozpocznie wykład "O przyrodzie w wybranych utworach poetyckich", jaki wygłosi prof. dr hab. Elżbiety Hurnik (Instytut Literaturoznawstwa UJD).
Z koncertem złożonym z utworów m.in. Bacha, Vivaldiego, Francka, Kołodziejskiego i Piazzolli wystąpi duet akordeonowy Amalgalis Duo w składzie: Ewa Grabowska-Lis (Katedra Muzyki UJD) oraz Daniel Lis (Akademia Muzyczna w Katowicach). Szczególnym punktem koncertu będzie światowe prawykonanie kompozycji Volodymyra Runchaka, "A songs of degrees", napisanego specjalnie dla Duetu Amalgalis.

Po koncercie odbędzie się wernisaż wystawy Aleksandry Jakubczak (Katedra Grafiki UJD), podczas którego będzie możliwość spotkania wszystkich uczestników i twórców wieczoru.

Zapraszamy!