Galeria 113 Zaprasza na wystawę "Melodia Bytu"


Galeria 113 wraz z kuratorem dr Witalijem Bohatyrewiczem zaprasza na wystawę " Melodia Bytu" Krzysztofa Sokolovskiego oraz Joanny Mazuś.

Wystawa Joanny Mazuś i Krzysztofa Sokolovskiego pt. MELODIA BYTU będzie eksponowana w Galerii 113 (Wydział Sztuki UJD) w terminie 1-28 lutego 2022.

Wspólny udział w wystawie nie jest przypadkowy, gdyż Artyści od dawna współpracują ze sobą przy realizacjach monumentalnych. Wśród reprezentacyjnych przykładów polichromia i aranżacja wnętrza Kaplicy Pokoju w klasztorze Sióstr Salezjanek w Jerozolimie (2017).

Joanna Mazuś, urodziła się w roku 1994 w Warszawie – artystka wizualna zajmująca się zarówno malarstwem sztalugowym jak i monumentalnym oraz teorią sztuki. Absolwentka ASP w Warszawie (2018) oraz autorka koncepcji ABSTRAKCJI METAFIZYCZNEJ, która łączy całą jej twórczość artystyczną.

Krzysztof Sokolovski, urodził się w roku 1985 w Ejszyszkach na Litwie, a od 2003 roku mieszka i tworzy w Polsce. Artysta zajmuje się malarstwem monumentalnym i sztalugowym oraz aranżacją wnętrz zarówno sakralnych jak i świeckich, wykorzystując w swoich pracach efekty świetlne. Absolwent ASP w Warszawie (Wydział Malarstwa). Krzysztof Sokolovski jest twórcą pojęcia SZTUKA NEOSAKRALNA.

Jednym z podstawowych założeń autorów wystawy MELODIA BYTU jest ukazanie piękna widzialnego świata. Jest to wynikiem nieustannych poszukiwań nowych form wizualnych, które harmonijnie łączą duchową stronę rzeczywistości z dzisiejszym rozumieniem świata i człowieka.