17 kwietnia, godz. 19.00 - Wieczór Uniwersytecki w Filharmonii

Katedra Muzyki zaprasza na kolejny Wieczór Uniwersytecki w Filharmonii Częstochowskiej.
Tym razem wydarzenie będzie towarzyszyło IV Międzynarodowej Konferencji Doktorantów i Młodych Naukowców „Oblicza gitary w badaniach naukowych”
Wieczór rozpocznie wykład mgra Wojciecha Gurgula (Szkoła Doktorska UJD) pt. "Wzloty i upadki popularności gitary na przestrzeni wieków".
Po nim nastąpi nastąpi część muzyczna wieczoru, w której wystąpią:
Miłosz Mączyński - gitara romantyczna (Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie)
Marcin Kuźniar - gitara (Szkoła Doktorska UJD)
Radosław Wieczorek - gitara (Szkoła Doktorska Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie)
oraz Kupiński Guitar Duo: Ewa Jabłczyńska (Katedra Muzyki UJD) i Dariusz Kupiński (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach)
Wieczór zakończy się wernisażem wystawy, przygotowanej przez doktorantki Szkoły Doktorskiej UJD:
Dorotę Bujak – grafika oraz Marię Hulist – malarstwo.

Początek wieczoru w najbliższą środę, 17 kwietnia o godz. 19.00

Bilety można nabyć w kasie lub na stronie internetowej Filharmonii Częstochowskiej.