Zapraszamy na wystawę "Przestrzeń miejska"

Zapraszamy serdecznie na wystawę PRZESTRZEŃ MIEJSKA. Interpretacje artystyczne studentów i absolwentów Wydziału Sztuki UJD w Częstochowie,
Wystawa odbędzie się 2-22 listopada 2022, w Galerii Koridor w Ostrawie, ul. Podlahova 3, Wydział Sztuki Uniwersytetu Ostrawskiego
Wernisaż w środę 2 listopada, o godzinie 12:00

Inspiracją do stworzenia wystawy była otaczająca nas przestrzeń miejska, krajobraz architektoniczny oraz detale budowli. W pracach artystów możemy rozpoznać fragmenty poszczególnych miast: Częstochowa, Bytom, Katowice, Radomsko, Warszawa i in. Techniki, które zastosowano przy tworzeniu prac także są zróżnicowane: akwaforta, miedzioryt, grafika komputerowa, kolaże fotograficzne oraz techniki łączone lub mieszane.
Od przedstawień realistycznych poprzez stylizację dochodzimy w niektórych pracach do abstrakcji geometrycznej.

W wystawie biorą udział:
Patrycja Antczak
Yana Yankovska
Julia Kowalczyk
Rafał Patejuk
Kateryna Borysovska
Maria Sołtysiak
Marina Bohatyrewicz
Sylwia Zielińska
Carmen Ceballos
Olga Jachimek

Kurator wystawy: dr Witalij Bohatyrewicz