Wernisaż Wystawy Międzyuczelnianego Konkursu na Projekt Plakatu w Galerii 113


Wernisaż Wystawy Międzyuczelnianego Konkursu na Projekt Plakatu w Galerii 113

Galeria 113 wraz z kuratorem wystawy

Międzyuczelnianego Konkursu na Projekt Plakatu 

dr hab. prof. UJD Katarzyną Winczek zaprasza na wernisaż wystawy 04.11.2021 o godz. 12.00

Wystawa Trwa 04-30.11.2021 

Galeria 113 / Wydział Sztuki UJD / ul. Dąbrowskiegon14

Międzyuczelniany Konkurs na Projekt Plakatu został zorganizowany przez Pałac Kultury Zagłębia we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach, Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Wydziałem Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka.

Przedmiotem Konkursu było wykonanie projektu plakatu promującego 14. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka – edycję wydarzenia zaplanowaną na 2023 rok w specjalnościach trąbka, róg, puzon.

Konkurs miał charakter zamknięty i był kierowany do studentów i absolwentów kierunków artystycznych Uczelni Partnerskich, którzy w dniu przystąpienia do udziału w Konkursie nie ukończyli 30 roku życia. Każdy Uczestnik Konkursu mógł zgłosić maksymalnie 2 projekty plakatu, przy czym każdy z nich musiał stanowić odrębną całość.

Na Konkurs wpłynęło 36 prac spełniających kryteria podane w Regulaminie. 

I Miejsce - PATRYCJA ANTCZAK - Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. Wydział Sztuki, kierunek Grafiki

II Miejsce - KATERYNA BORYSOVSKA - Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. Wydział Sztuki, kierunek Grafiki

GRATULUJEMY!!!!