Nagroda dla Aleksandry Lasoń w VIII Międzynarodowym Bienniale "Art of Miniature" / Ruse 2021 /Bułgaria !

Nagroda Związku Artystów Bułgarskich dla pani Aleksandry Lasoń z Wydziału Sztuki z Katedry Grafiki!

Z wielką przyjemnością informujemy o Nagrodzie Związku Artystów Bułgarskich za grafikę Leftovers I dla pani Aleksandry Lasoń z Katedry Grafiki  z Wydziału Sztuki UJD w Częstochowie. Pani Aleksandra ponadto nominowana została do nagrody głównej Międzynarodowego Biennale Art of Miniature.

Międzynarodowe Biennale Art of Miniature odbywa się od 2007 roku.  Organizatorem Międzynarodowego Biennale Art of Miniature jest Galeria Sztuki Ruse, Gmina Ruse, Society of Artists - Ruse oraz  Związek bułgarskich artystów - Sofia. Konkurs odbywa się pod patronatem prezydenta Ruse.Tematem tegorocznej edycji był: Czas przeformatowania.

Jury po selekcji 662 prac z Bułgarii i zagranicy wyłoniło do wystawy konkursowej  416 realizacji. Na wystawie prezentują się artyści z Bułgarii, Australii, Austrii, Bośni i Hercegowiny, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Izraela, Hiszpanii, Cypru, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Serbii, Turcji, Chorwacji, Korei Południowej, Francji, Japonii. Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu wyłoniło międzynarodowe jury pod przewodnictwem Teatske Burgerjon - artystki, koordynatorki badań kolekcji i projektów, Musée du Petit Format d'Art Contemporain (MPFAC), Nismes, Belgia, oraz członków: Iva Chavdarova - Dyrektor Kultury Urzędu Miasta Ruse; Elena Panayotova - artystka, przedstawicielka Związku Artystów Bułgarskich - Sofia; Yordan Kisyov - artysta i Elena Velikova - dyrektorka Galerii Sztuki - Ruse.

Otwarcie VIII Międzynarodowego Biennale Sztuki Miniatury odbyło się 13 października 2021 roku o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki - Ruse.

Gratulujemy!