Jakub Zdejszy Wystawa w Galerii 113


Galeria 113 Wydziału Sztuki oraz kurator wystawy dr Agata Stronciwilk zaprasza na wystawę dr Jakuba Zdejszego. Wystawę można oglądać do końca lutego. Wydział Sztuki ul. Dąbrowskiego 14. Zapraszamy!

Jakub Zdejszy

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom magisterski obronił z wyróżnienie  w 2013 roku na kierunku Grafika Warsztatowa. W 2019 roku otrzymał stopień doktora sztuki.

Prezentował swoje prace na szesnastu wystawach indywidualnych oraz na kilkudziesięciu krajowych i międzynarodowych wystawach zbiorowych m.in. na Międzynarodowym Biennale Grafiki Współczesnej w Rumuni, Międzynarodowym Biennale Sitodruku w Japonii, Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach, Pomorskim Biennale Sztuki Młodych w Sopocie, Międzynarodowym Biennale Miniatury w Częstochowie oraz Salonie Plakatu Polskiego w Warszawie.

W 2017 roku otrzymał Grand Prize na 6 NBC Meschtec Tokyo International Screen Print Biennale w Japonii. W 2020 roku otrzymał II nagrodę na Międzynarodowym Biennale Miniatury w Częstochowie. W 2020 otrzymał nagrodę dla zagranicznego twórcy na Międzynarodowym Biennale małych form w Plewen w Bułgarii. Dwukrotnie otrzymał nagrodę Prezesa Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Katowice w konkursie Praca Roku 2015 i Praca Roku 2017 oraz nagrodę prezydenta miasta Katowice w konkursie Praca Roku 2019.