Dr hab. Jakub Jakubowski - Przewodniczącym Ogólnopolskiej Konferencji Kierunków Artystycznych podległych MEiN.

W dniach 28 i 29 maja na UMCS w Lublinie odbywała się Ogólnopolska Konferencja Kierunków Artystycznych podległych Ministerstwu Edukacji i Nauki. Dr hab. Jakub Jakubowski prof. UJD został wybrany przewodniczącym Konferencji. W skład Konferencji, która powstała w 2014 roku wchodzą przedstawiciele kierunków prowadzonych w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki oraz sztuk muzycznych. Wiceprzewodniczącymi Konferencji Kierunków Artystycznych MEiN zostali Prof. dr hab. Bernard Mendlik Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który reprezentuje sztuki muzyczne oraz dr Maciej Zdanowicz Uniwersytet Jan Kochanowskiego w Kielcach reprezentujący sztuki plastyczne i konserwację dzieł sztuki. Głównym celem Konferencji jest współpraca i dialog między tworzącymi ją jednostkami, podejmowanie wspólnych projektów, konfrontacja artystyczna i wskazanie różnorodności obszarów, w jakich działają.

opr. prof. Jarosław Kweclich