„Akordeon bez granic”

Dnia 14.06.2023 odbędzie się Konferencja Naukowo-Artystyczna Doktorantów i Młodych Naukowców „Akordeon bez granic”. Organizatorem wydarzenia jest Katedra Muzyki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

Przedsięwzięcie będzie pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w akordeonistyce, poświęconym prezentacji i upowszechnianiu badań naukowych i artystycznych, prowadzonych przez młodych naukowców, studentów polskich szkół doktorskich oraz pracowników badawczo-dydaktycznych wyższych uczelni. Ważnym aspektem konferencji będzie prezentacja nowej wiedzy, nigdzie dotąd niepublikowanej, oraz szeroko pojęta wymiana poglądów i doświadczeń, istotnych dla rozwoju dyscypliny. Dodatkowym atutem będzie wykład inauguracyjny wybitnego akordeonisty, pedagoga prof. Raimondasa Sviackeviciusa z Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru w Wilnie, niekwestionowanego autorytetu w zakresie akordeonistyki. Zwieńczeniem części naukowej będzie koncert w wykonaniu doktorantów oraz wybitnych studentów uczelni muzycznych.
Opiekę naukową sprawuje dr hab. Ewa Grabowska-Lis, prof. UJD. Koordynatorem wydarzenia jest mgr Przemysław Chalupka, doktorant Szkoły Doktorskiej UJD.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji!

plakat konferencji "akordeon bez granic" plakat konferencji "akordeon bez granic" plakat konferencji "akordeon bez granic"